Plokštuminiai namo pamatai

      Namo statyba prasideda nuo pamatų. Pamatai turi būti ne tik tvirti, bet ir apšiltinti bei hidroizoliuoti. Pamatų montavimas ir betonavimas primena naujo  gaminio gamybą. Tad ir pamatų kaina priklausomai nuo namo architektūros ar reljefo gali būti įvairi. Pamatų kaina taip pat labai priklauso nuo užbaigtumo, tai yra, ar pamatai apšiltinti bei hidroizoliuoti. 

Plokštuminiai ir gręžtiniai pamatai vadinami tuo pačiu pamatų vardu  bet  pačios pamato konstrukcijos užbaigtumas labai skiriasi. Gręžtiniams pamatams kad prilygti plokštuminiams, reikia dar atlikti papildomų darbų, t.y. pamatų šiltinimas, hidroizoliacija, grindų betonavimas. Tad norint  objektyviai palyginti  pamatų kainą labai svarbu: pamatų užbaigtumas, pamatų šiltinimas kuris yra išreiškiamas šilumine varža. Tam tikslui, yra  rengiamas pamatų konstrukcinis projektas.

Pamatų projektus rengia atestuoti konstruktoriai, turėdami grunto tyrimus bei statomo namo apkrovas, paskaičiuojama tinkama pamatų konstrukcija. Kuo daugiau turime informacijos apie namo pamatus, tuo tiksliau galime paskaičiuoti pamatų kainą. Plokštuminiai pamatai kas metai tam vis populiaresni, kadangi pasižymi didele šilumine varža, bei galimybe visiškai hidroizoliuoti namo pamatus. Plokštuminiai pamatai perduoda namo apkrovas visu savo plotu, o ne atskiromis dalimis kas būdinga kituose pamatuose.

Plokštuminiuose pamatuose visi pagrindiniai nulinio ciklo darbai atliekami pačiame pirmame etape. Tai yra, išvedžiojamos komunikacijos, klojamas polistirolas ir hidroizoliacija, montuojamas armatūros karkasas bei armatūriniai tinklai, vedžiojamas grindinis šildymas ir betonuojama. Išliejus plokštuminius pamatus, grįžti prie žemės darbų, reikės tik tvarkant aplinką.