Mūriniai namai

    Mūrinė statyba yra tokia konstrukcija kurioje natūralūs arba dirbtiniai akmenys klojami nustatyta tvarka ir surišami skiediniu. Mūrinės konstrukcijos gali būti sienos, pertvaros, stulpai arba kolonos , dūmtraukiai, pamatai ir kitos konstrukcijos. Mūras atsparus gniuždymui bet mažai atsparus tempimo jėgoms. Mūrinė statyba-populiariausias namų statybos būdas, išpopulerėjusi sovietmečiu.

   Visi norime kad namas būtų tvirtas ir ilgaamžis, tai ir lemia mūrinės statybos populiarumą. Mūras iš kokios medžiagos jis bebūtų, yra tik namo karkasas, ir  musų klimatinėmis sąlygomis jį yra būtina šiltinti. Mūrines sienos ne tik tvirtos bet ir pasižymi gera garso izoliacija. Mūrinis namas ne tik tvirtas , bet ir ilgaamžis.M ūriniai namai nerūdija, nepūva, nebijo graužikų.Svarbiausia statant bet kokį namą nepalikti nereikalingų tarpų ar plyšių.

Mūro konstrukcijos stiprumas priklauso nuo plytų ar blokelių  kokybės, skiedinio savybių, rišimo būdo. Plytas ar blokelius  mūre reikia išdėstyti taip, kad surištu skiediniu jie sudarytų monolitą. Todėlpirmoji mūrijimo taisyklė reikalauja, kad plytos arba akmens paklotai būtų statmeni veikiančioms mūrinį jėgoms. Murinio namo statybą riboja Lietuvos klimatinės sąlygos, kadangi  muro , tinkavimo ar kiti "šlapieji " darbai turi būti atliekami ne žemesnėje nei  +5 laisnių temeratūroje.