Karkasiniai/skydiniai namai

   Vargu, ar kokia kita medžiaga, natūrali ar sintetinė, yra tokia turtinga kaip medis. Medis yra „šilta medžiaga“. Jo paviršius niekada nėra monotoniškas, priešingai nei modernių sintetinių produktų, jo įvairovė begalinė. Tinkamai apdorota mediena , be išorinio aplinkos poveikio gali prastovėti labai ilgai. Turtingi kraštai kaip Norvegija, Švedija nesibaimina atrodyti provincialūs ir natūralų medį pagarbiai eksponuoja šalia mūrinių statinių. Ne tik Skandinavijos, bet ir kitų išsivysčiusių šalių architektai įrodo, kad medinis ar medžiu dekoruotas pastatas gali būti modernus, šiuolaikiškas, estetika stebinantis architektūros kūrinys. 

Architektūros kataloguose puikuojasi net ir stambūs visuomeninės paskirties mediniai objektai. Medis – vis dar neišsemta dekoro medžiaga, dailylentė – tik viena iš daugybės medienos formų. Karkasiniame name, laikančioji konstrukcija yra medinis namo rėmas arba karkasas. Karkasiniu namu vadiname pastą kuris iš medinių statramsčių surenkamas statybos vietoje. Skydinis namas dažniausiai renkamas  gamykloje, maksimaliai viską sumontuojant,  kuo mažiau atliekant darbų statybvietėje. 

Paprastai skydinio namo surinkimas trunka apie 3-4 dienas, veliau belieka apdaila Kiek ilgiau trunka karkaso montavimas statybvietėje. Medis visuomet išliks unikali ekologiška medžiaga, tinkamai apdirbta ir sumontuota ji tarnauja labai ilgai. Jei mūriniame name namo laikančioji konstrukcija yra blokeliai ar kitos statybinės medžiagos, tai karkasinio namo laikančioji konstrukcija yra  medinis karkasas į kurį sumontuojamos  šilumos izoliacinės medžiagos, taip sutaupoma namo bendroj ploto. Dar greitesnis montavimo būdas yra skydiniai namai, kur gamykloje  mediniai namo rėmai gaminami sekcijomis, o statybvietėje lieka jas surinkti. Karkasiniai namai greitai sumontuojami, yra šilti sandarūs ir ekologiški, jei mūrinio namo statybai reikia daugybės specialistų pasluogų, tai karkasinio namo statybai reikalingi kvalifikuoti staliai kurie atliks pagrindinius bendrastybinius darbus.